Informácie o športovom klube

Predsedom klubu je Ing. Milan Špak. V klube pôsobia 3 tréneri, 2 štatutári a predseda. Klub vznikol r.1993 pod názvom Klub volejbalu Oktan Benzinol KK ako občianske združenie. Financovaný bol výlučne Firmou Oktan Benzinol Kežmarok. V roku 2016 bol zmenený názov klubu na Klub volejbalu MŠK Oktan Kežmarok, stále je samostatný subjekt, ale už finančne podporovaný mestom.

Počet členov je momentálne 35, z toho 12 dievčat družstva prípravky a 23 dievčat družstva starších žiačok a kadetiek. V roku 2016 volejbalistky družstva A dosiahli najväčší úspech kežmarského športu v Extralige žien, kde obsadili 2. miesto a zároveň v Slovenskom pohári tiež 2. miesto za Majstrom republiky Sláviou UK Bratislava. V roku 2018 sa podarilo obsadiť volejbalistkám družstva A 5. miesto v Extralige žien a v Slovenskom pohári skončili na 3. mieste. Družstvo junioriek  sa v minulom roku zúčastnilo finálového turnaja MR v Leviciach, kde skončilo na 6. mieste. Momentálne sú v oblastných súťažiach družstvá kadetiek a starších žiačok so striedavými úspechmi.

Pre extraligové družstvo žien určité financie poskytlo mesto Kežmarok, zvyšok pokryl klub z vlastných zdrojov. Mládež bola a je financovaná mestom Kežmarok.

Aktuality športového klubu